Dochodzeń przeciwko Brazylii prezydent Michel Temer

Petrobrás skandal korupcji wstrząsnęły brazylijskiej polityki przez lata. Urzędującego prezydenta Michel Temer przychodzi pod zarzutem. Sąd Najwyższy teraz pozwala na wstępne dochodzenie przeciwko niemu.

Michel Temer

Sąd Najwyższy w Brazylii zatwierdziła fazy przeciwko prezydent Michel Temer opłaty w stan oleju spółka Petrobras skandalu korupcji. Sędzia Teori Zavascki dał zielone światło dla wprowadzenie wstępnego dochodzenia przeciwko Temer i kilku innych polityków, w piątek wieczorem. Wypowiedzi byłego prezydenta Petrobras spółki zależnej Transpetro, Sergio Machado, z którego podniósł zarzuty wobec polityków są podstawą do tego.
Machado osiągnęła porozumienie z sądownictwa, która przewiduje obniżenie kary w zamian za zeznania. Dotkniętych wypowiedzi polityków przez Temers z Partii Konserwatywnej PMDB, Partia Robotnicza byłej prezydent Dilma Rousseff i Luiz Inácio Lula da Silva lewy Socjaldemokratycznej PSDB i kto. Prokuratorii Generalnej Rodrigo Janot teraz należy zdecydować, czy oficjalne dochodzenie zostanie otwarty przeciwko Temer.
Skandalu korupcyjnym z grupy Petrobras wstrząsnęły brazylijskiego polityka latami. Wielu biznesmenów i polityków z różnych stron są zaangażowane w skandal. Od 2004 do 2014 r. Petrobras powinien mieć zamówień do firm budowlanych przeceniony warunki i innych firm. Zapłacili w pieniądze łapówki do polityków i stron. Również były, Lula głowy państwa musi odpowiedzieć w skandal przed sądem.
Panującego prezydenta Temer przyszedł pod koniec sierpnia w top biuro po obaleniu swego poprzednika Rousseff. Rousseff został oskarżony do mają grzywną budżetu. Rousseff uważane za impeachment postępowanie przeciwko „Zamachu” ich przeciwników, aby ich byłego wiceprzewodniczącego Temer i odwołał się do sądu najwyższego.