Moody’s obniża Turcja obligacji na poziomie wiadomości-śmieci

Prawie żadnych turystów krajowych napięcia polityczne, Erdogan na „czyszczenie”, kruche środowisko polityczne i finansowe: Agencja ratingowa Moody widzi powodu dla inwestorów, aby umieścić pieniądze w Turcji.

moodys_logo_blue

USA Agencja Moody obniżyła to zdolność kredytową Turcji na poziomie wiadomości-śmieci. Finanse w kraju pogorszyła z zawirowań politycznych, Moody ogłosił w piątek i obniżył rating kredytowy przez jedną kreskę do Ba1. Reakcja rządu tureckiego na zamachu mogłoby utrudnić planowanej reformy i praworządności.
Turcja jest nadal porusza się „w delikatnych finansowych i geopolityczne środowisku”, powiedział agencji ratingowej. Wzrosły podatności”zewnętrznych”, zarówno w ciągu ostatnich dwóch lat, jak i w ostatnim czasie ze względu na nieprzewidziane wydarzenia polityczne.
Moody zwrócił uwagę na gwałtowny spadek w przychód z turystyki z powodu rosyjskiego embarga i rosnące ataki w Turcji. To był osłabiony bilansu płatniczego. Turystyka stanowi 4.4 procent wyników gospodarczych w kraju.
W tym samym czasie Zadłużenie zagraniczne rządu, firmy i sektora bankowego wzrosły, były jeszcze płatności w wysokości do około 159 miliardów dolarów ze względu w tym roku, powiedział, Moody’s następnego. Nagłe zmiany do zaufania inwestorów, co było „słabych i niespójne” w przeszłości 18 miesięcy byłoby tym wysokie wymagania finansowe.
Wydaje się, że Turcja przeżył zamachu w lipcu finansowo dobrze, Moody’s powiedział. Ale zwiększone ryzyko kryzysu bilansu płatniczego, z powodu zwiększonej praktykuje, wyższe ryzyko polityczne krajowych i ciągłego zagrożenia geopolityczne.
Próba zamachu udało się 15 lipca; Od tego czasu rząd turecki z wysokiej twardości podejmuje działania przeciwko postrzegane przeciwników. Dziesiątki tysięcy ludzi były aresztowany, zwolniony ze stanowiska lub przeniesione. Ponadto Turcja pod koniec sierpnia rozpoczęła ofensywę wojskową w Syrii, które jest skierowane przeciwko milicji Kurdów i IS.