Yahoo obawy do przejęcia po ataku hakera

Kradzieży danych do tej pory niespotykaną głębiej pogrąża się w kryzys Pionier Internetu Yahoo. Atak przychodzi w nieodpowiednim czasie, Poprzednia umowa zakupu z Verizon teraz może być w niebezpieczeństwie.

hacker

Kradzieży danych do tej pory niespotykaną głębiej pogrąża się w kryzys Pionier Internetu Yahoo. Po ogłoszeniu ataku hakera sukces na przynajmniej 500 milionów kont użytkowników jego chorego Marissa Mayer przewodnicząca musi walczyć, aby uzgodnione przejęcie miliardy przez amerikanischenTelekomriesen Verizon. Analitycy nie może zakładać, że nabywca anuluje transakcji. Oczekuje się jednak, że Verizon teraz nałożyć znaczących ulg.
Przywództwo Verizon utrzymuje zadaszony: „Ocenimy w toku dochodzenia, które ma pod opieką interesów Verizon”, powiedział w ogłoszeniu tylko. Na giełdzie widocznie wzrosły obawy o Yahoo w piątek. W premarket obrotu akcji spółki były 2,5 procent niższa.
Eksperci od bezpieczeństwa analizowanie sieci Web od 2014 roku jako nowy poziom eskalacji. „To największa kradzież wszech czasów”, powiedział ekspert szyfrowania Bruce Schneier. Tak więcej niż trzy razy tyle informacji, podobnie jak w innych dużych ataków, jak na zakupy eBay platformy zostały skradzione. Schneier powiedział wpływ na Yahoo i użytkowników pozostają niejasne. O tym, kto kryje się za akcję jest otwarty. Firma twierdzi, że osoba atakująca miał została poparta przez Państwo. Amerrikanischen inteligencji Wspólnoty przypominał podobne ataki, które wskazane zaangażowanie służb wywiadowczych rosyjski.

Atak przychodzi w złym czasie

Yahoo atak przychodzi w nieodpowiednim czasie. Dopiero w lipcu niewydolnego przedsiębiorstwa Internet z Verizon zgodził przejęcia działalności podstawowej dla 4.8 mld $. Nie udało się przed Yahoo boss, przez rywala Google i Facebook, na skraju zatłoczone przedsiębiorstwa w drodze do sukcesu, aby przywrócić, które.
Trudne jest to, że atak niezauważone przez dwa lata według firm. Według osoba zna sprawę Yahoo zwróciły uwagę sie doniesienia mediów na ten temat, a następnie odkrył kradzieży danych w własnego dochodzenia. Verizon powiedział, że przeżyła dwa dni temu. Powstaje zatem pytanie, jak firmy telekomunikacyjne oceniła umowa fuzja.
Analityk Robert dziobać Humphrey Robinson SunTrust Banku Inwestycyjnego nie zakładać, że Verizon będzie zrezygnować z projektu. Jest jednak możliwe, że kupujący chciał – naciśnij w cenie do 100-200 milionów dolarów w zależności od, jak wielu użytkowników Yahoo odwrócić się plecami.
Renegocjować warunki prawnik Steven Caponi od prawa, firma K & L Gates wyjaśnił, Verizon może lub całkowicie wycofać może nawet przez transakcję, powinno oznaczać poważne zmiany kradzieży danych. „Jeśli tak jest, zależy w dużej mierze, jakie informacje ma wpływ”, dodaje Caponi.

Causa Yahoo powoduje rosnące niebezpieczeństwo ataków cybernetycznych na uwadze

Według danych z Yahoo, dane dotyczące nazwy, adresy e-mail, numery telefonów i urodziny zostały skradzione, ale nie cenne informacje, takie jak niezaszyfrowane hasła, karty kredytowej i informacje o koncie. Może być dla użytkowników ale problematyczne, jeśli korzystają z ich pytania zabezpieczające, stosowane do konta Yahoo i odpowiedzi na inne strony internetowe.
Ponieważ intruz ukradł szczegóły tego formantu. Nie ma żadnych oznak, które tej podróży jest obecnie jeszcze w sieci Yahoo, powiedział w grupie zarządzania. Federalnego Biura określona w tej sprawie.
Yahoo prowadzi coraz niebezpieczeństwa ataków cybernetycznych na uwadze rządy i korporacje. Mógł być punktem zwrotnym być starania mające na celu lepsze zdolności obronne, ekspert zabezpieczeń Dan Kaminsky powiedział. Ofiary szczególnie silne ataki były głównie sprzedawców, takich jak Home Depot i miejsce docelowe, jak również ubezpieczycieli zdrowotnych jak hymn i Premera Blue Cross. „Jeśli coś się zmieniło, to jest to: te ataki są teraz publicznie wykonane”, powiedział Kamiński.